Tasarım Gazetesi
Dörtyüzsaniye Geri Döndü

Dörtyüzsaniye Geri Döndü

Ekim 1, 2007
Dortyuzsaniye Geri DonduDifüzyon farklı tasarım alanlarını bir araya getirmeye devam ediyor. 4 Ekim 2007 Peşembe Akşamı Studio Live'da gerçekleştirilecek olan tasarım etkinliği DÖRTYÜZSANİYE' de mimarlık, seramik, ilüstrasyon, pasta, müzik ve moda gibi farklı yaratım alanlarından tasarımcılar bir araya gelecek.

Hızlı sunum formatıyla İstanbul tasarım çevresine yeni bir soluk getiren ve ilk üçü yoğun ilgi gören DÖRTYÜZSANİYE, 4 Ekim Perşembe Akşamı Studio Live'da gerçekleşecek.

Farklı alanlardan yaratıcı çalışmaların ortak bir platformda sergileneceği DÖRTYÜZSANİYE ' de, her bir tasarımcı kendi seçtiği bir çalışmasını, 400 saniye boyunca, projeksiyon eşliğinde izleyicilere sunacak. Etkinlikte sunum yapacak olan tasarımcılar, amatör ve profesyonel ayrımı gözetilmeden proje bazında değerlendirilerek seçildi. Studio Live'daki etkinlikte Erdem Helvacıoğlu, 06 plastik, Koray Kantarcıoğlu, Otto'nun İsveçlileri, Netame, Mahir M. Yavuz&Ebru Kurbak, Coccolat, 389g, 8artı ve Erkin Gören sunum yapacak.İzleyicilerle birlikte interaktif bir ortamda gerçekleşecek olan sunumlar, aynı zamanda farklı tasarım disiplinlerinin de birbirleriyle etkileşime geçmesi açısından da ayrı bir anlam taşıyor.

Difüzyon profesyonel ve amatör tasarımcıların bir araya geldiği bir tasarım grubudur. Tüm grup üyeleri kentsel sanat formları, dijital dünya ve İstanbul kent yaşantısıyla yakından ilgilidir. Mimarlık, grafik, moda, endüstriyel tasarım, fotoğraf ve video gibi yaratıcı düşün alanlarını tek bir platformda toplayarak birbirleriyle daha yakından etkileşime geçmesini amaçlar.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter