Tasarım Gazetesi
İnovasyonun Hızı

İnovasyonun Hızı

Eylül 25, 2007
Silikon Vadisi'ndeki Danimarka İnnovasyon Merkezi'ne 14 Ağustos'ta Danimarkalı tasarım firması Goodmorning Technology'nin ödüllü tasarımcısı Frederik Andersen formunda bir uydu indi.

Danimarkalı ziyaretçi merkezde dinleyicilerine, yeniliğin farklı hızlarına hakim olmanın önemi ile ilgili bir konuşma yaptı.

Bang and Olufsen'den Danimarka Savunma Bakanlığı'na kadar değişen geniş bir müşteri portföyüne sahip Goodmorning Technology bu uyduları, Frederik Andersen'in "semantik ağlar" olarak nitelendirdiği yapıyı yaygınlaştırmak amacıyla dünya çapındaki stratejik bölgelere gönderiyor.

Bir ürünün uzun periyotların ardından evrimleşmesi süreci, farklı insanlar tarafından ileri sürülen tasarım fikirlerinden oluşan bu semantik ağın, "hiper sıçramalarla" bir boğumundan başka bir boğumuna genişletilmesiyle gerçekleşiyor.

Frederik Andersen, "Cep telefonu icat edildiğinde bu cihazların metin mesajları ile iletişimde devrim yaratacağını kimse tahmin etmiyordu," diyor.

"Başkaları bu teknolojiyi aldı ve zaman içinde geliştirdi."

Danimarkalı tasarımcıya göre birçok şirket için zor olan bu ağır tempolu yenilik anlayışını kabullenmek en az hızla ilerleyen "nitelik odaklı cihaz rekabeti" kadar önemli.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter