Tasarım Gazetesi
Califia Sketchbook Tasarım Yarışması

Califia Sketchbook Tasarım Yarışması

Eylül 24, 2007
Kuzey Amerika'da, dünya çapında bir gayrimenkul gelişimi ve eko-kent modeli olan Califia, türünde gerçek anlamda bir ilk.

Proje, farklı konutsal konfigürasyonları perakende, kamusal ve ticari amaçlı mekanlarla birleştirerek kapsamlı mikro-kent modeli oluşturuyor.

Califia, yeni binyılın seçkin yaşam alanlarını yaratmak için en yeni yeşil yapı tasarımı, gelişmiş enerji, iletişim ve teknoloji sistemleriyle, etkileyici doğal ortamlarla donatılmış yenilikçi sosyal yapıları bir araya getiriyor.

Bu iddialı proje, daha şimdiden sürdürülebilir bir dünya kurma sürecine katkıda bulunan birçok önde gelen araştırmacı, girişimci ve enstitüye ev sahipliği yapan San Francisco Körfez Bölgesi'nin verimli kaynaklarından yararlanıyor.

Califia bu farklı ve tüm dünyada değişmekte olan kültürün meyvelerini, yeni ve seçkin bir kentsel yaşam tarzı örneğine taşıyor.

Califia Sketchbook Tasarım Yarışması'nın amacı farklı çevrelerden insanları, öneri aşamasındaki bir yeni nesil eko-kent olan Califia'da öngörülen yaşam biçimi hakkında bilinçlendirmek.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter