Tasarım Gazetesi
CitizenM Modern Seyahatçiler için Uygun Fiyatlı Lüks Anlayışı

CitizenM: Modern Seyahatçiler için Uygun Fiyatlı Lüks Anlayışı

Eylül 23, 2007
Oteller dünyasında ilginç bir gelişmeler oluyor.

Yeni tipte bir seyahatçi kavramı ortaya çıkıyor.

Hollandalı bir otel grubu için Mobil Vatandaşlar adını verdiği bu modern seyahatçiler o kadar önemliler ki kendi otellerinin adında bile ilk sırada onlar geliyor.

citizenM - (citizen mobile'ın kısaltması) bu bireylerin ihtiyaç ve isteklerinden yararlanarak bunları otelin tasarım ve hizmet anlayışına yansıttı.

"citizenM, ince eleyip sık dokuyan seyahatçilere yeni bir otel anlayışı sunuyor," diyen citizenM Otel Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Michael Levie, kişisel tercih, çağdaş tasarım, kent merkezine yakınlık ve sıcak bir teknoloji anlayışı gibi kriterleri olan müşterilere bu hizmeti çok şaşırtıcı fiyatlarla sağladıklarını belirtiyor.

İlk citizenM oteli 2008 yılı başında Amsterdam Schiphol Havaalanı'nda 230 odasıyla hizmete girecek.

Bu projede lüksü insanlara uygun fiyatla sunmak isteyen citizenM, uluslararası ünlü mimarlar ve Avrupa'nın tasarım devlerinden Philips ve Vitra ile ortaklaşa çalıştı.

Sıcak, fonksiyonel ve nitelikli odalar, lüks çarşaf ve yastıklarla tamamlanan süper king boy yatak, günışığından olabildiğince yararlanabilmek için düşünülmüş duvardan duvara pencere, düz ekran LCD televizyon, Philips teknolojisi ve ortam aydınlatması, yağmur duşu ve diğer lüks öğelerle donatılmış.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter