Tasarım Gazetesi
Nurus Design Management Europe Awards Adayı

Nurus, Design Management Europe Awards Adayı

Eylül 23, 2007
Avrupa Birliği 6. Çerçeve Projesi kapsamında tasarım yönetiminde innovasyonu kuvvetlendirmek amacıyla başlatılan ve Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen Avrupa Tasarım Yönetimi-Design Management Europe(DME), ilk kez tasarım yönetimi stratejileriyle farklılık yaratan firmalar arasından en iyileri seçiyor. Ödüle aday gösterilen firmalar arasında Türkiye'den Nurus'ta yer alıyor.

Tasarımın ticari başarıya katkısının yeterince önemsenmediği fikrinden yola çıkan Avrupa Tasarım Yönetimi, 14 Avrupa ülkesinden 18 ortağıyla geliştirdiği organizasyonla ilk kez Avrupa Tasarım Yönetimi Ödülü veriyor. Doğru tasarım yönetimiyle firmalarına değer katanların ödüllendirileceği yarışmaya, tasarım yönetimindeki doğru hamleleri nedeniyle Nurus'ta aday gösterildi.

Bugüne Kadar Hep Tasarım Ödüllendirililiyordu, Şimdi Sıra Tasarım Yönetiminde!
Dünya çapında saygınlığını kanıtlamış bir marka olan Nurus'un Başkan Vekili Renan Gökyay tasarım yönetiminin önemine ilişkin, "Bugünlerde herkes anahtar kelimenin tasarım olduğunu zannediyor. Oysa ki Nurus'ta sihirli kelime 'marketing'dir. Marketing, tasarımın problem tanımını yapar. Artık tasarımın anahtar kelime olduğunu düşünmekten kurtulmalı ve başarıya giden yolun doğru tasarım yönetimden geçtiğini anlamalıyız" yorumunu yapıyor.

Geleceğin İş Dünyasına İlham Verecek Rol Modeller!
Tasarım Yönetimini en iyi uygulayan şirketlerin ödüllendirdiği yarışmanın en önemli özelliği; şirketlerin yarışmaya kendilerinin başvuramıyor olması. Firmalar, Avrupa Tasarım Yönetimi'nin 14 ülkedeki 18 ortağı tarafından aday gösterilebiliyor. Nurus Pazarlama Müdürü Senem Öcel, yarışmaya dair "Nurus, yarışmaya ABİGEM tarafından aday gösterildi. Biz de hazırladığımız sunum paftalarında Nurus'un tasarım yönetimi anlayışını anlattık. DME Awards'a hazırlanırken bir kere daha farkettik ki, fikir aşamasından satışa üretimin her kademesinde, tasarım yönetimi prensiplerini çok disiplinli bir şekilde uyguluyoruz. Başarımızın sırrı da burada yatıyor aslında" yorumunu yapıyor.

Ödül jürisinin adayları inovasyonda öncülük, değişime ayak uydurabilme yeteneği ve yönetimde mükemmellik ilkeleri üzerinden değerlendireceği yarışmanın sonuçları 22 Ekim'de açıklanacak. Ödüle layık görülen firmaların hazırlamış olduğu sunum paftaları Avrupa Tasarım Yönetimi Sergisi'nin de bir parçası olacak. DME Awards adayları, dünya çapında kazandıkları prestijin yanı sıra, genişleyen sektörde bilgisi güncellenen bir ağın da parçası olacak.

Bu Yıl Ödül 6 Kategoride Verilecek
Mikro işletmeler (10 kişiden az çalışan ve yıllık 2 Milyon Euro'dan az ciro)
Küçük İşletmeler (50 kişiden az çalışan ve yıllık 10 Milyon Euro'dan az ciro)
Orta Ölçekli İşletmeler (250 kişiden az çalışan ve yıllık 50 Milyon Euro'dan az ciro)
Büyük İşletmeler (250 kişiden fazla çalışan ve yıllık 50 Milyon Euro'dan fazla ciro)
Ulusal Devlet Kurumları ve Kar Amacı Gütmeyen Kurumlar
Yeni gelenler (tasarımı yakın zamanda ilk defa kullanan işletmeler)
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter