Tasarım Gazetesi
Es Konsept

Es Konsept

Eylül 18, 2007
Dünyanın önemli sanat merkezlerinden biri olma yolunda emin adımlarla ilerleyen İstanbul, farklı bir anlayış ve çalışma stratejisi ile hareket edecek olan yeni bir sanat galerisine kavuşuyor.

Normal bir galeri anlayışının dışında, her mevsim açılacak çağdaş sanat sergileri ile Türk sanatına kulüp galeri sistemini getirerek, Artshop - Showroom konsepti ile açılacak sergilerin yanı sıra, nitelikli sanat eserlerini, özel tasarım ürünlerini de alıcıya ulaştırmayı amaçlayan Es Konsept, sponsorlarla yapacağı işbirlikleri ile yurtiçi ve yurtdışı etkinlikler düzenleyerek Türk sanatının dünya sanat marketi içinde yer almasına katkıda bulunacak.

Es Konsept kişi ve kurumlara danışmanlık hizmetleri, proje önerilerinin yanı sıra sanatçı menajerlikleri, her türlü sanat eseri alım satımını organize edecek.

Resim, heykel, fotoğraf, enstalasyon, video vs. gibi çağdaş sanatın farklı disiplinlerinden eserlerin sergileneceği örnek bir yer olma amacıyla yaşamına 5 Eylül 2007'de "Görme Zamanı/Time To See" isimli sergi ile başlayan Es Konsept, çevre kirliliği, savaşlar, açlık, yokluk gibi birçok sorunla boğuşan dünyanın artık bu olumsuzlukları görmesi gerektiğine inanmaktadır.
©2003-2010 Tasarım Gazetesi | Tüm Hakları Saklıdır Google+ Twitter